Неділя
19.05.2024
02:31
Форма входу
музон
Джиган (Geegun) feat. Artik - О Тебе
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Радіо

ПАСІКА РОМАНА

Головна » Архів матеріалів
Для стабільної підтримки сильної бджолосім'ї потрібна заміна маток. Вона може бути планова й позапланова. Для заміни старої матки на нову беруть зазвичай матку, яка вийшла з ройового маточника, тому що вона найякісніша. Можна також використовувати штучно виведену матку.
МАТКУ найкраще змінювати до головного узятку, тому що в період між спарюванням і появою в гнізді відкритого розплоду на збір нектару мобілізуються всі сили бджолосім'ї. При підсадженні матки в сім'ю треба враховувати, що молоді бджоли охочіше приймають її, ніж старі, що матку іншої породи бджоли приймають неохоче, що матку, виведену в сильній сім'ї, бджоли завжди приймають краще, що молоду матку краще підсаджувати в сім'ю через кілька годин (3-5 год.) після видалення по­передньої, щоб бджоли відчули її відсутність. Якщо бджоли не приймають матку, поміщену в маткову клітинку або під ковпачок, можна спостерігати, як вони густо ... Читати далі »
Переглядів: 3825 | Додав: Гоша | Дата: 12.05.2012 | Коментарі (0)

ДЛЯ виготовлення житла бджолам можна використати багато іншого дешевого та екологічно чистого матеріалу. Зокрема, солому. Такі вулики ще на початку XIX століття були у відомого пасічника Вит-вицького (воістину, нове - то добре забуте старе). Зробити їх під силу кожному. Утім, солома має деякі незручності. Відомо, жито треба сіяти, жати. Тим часом не гіршим матеріалом стане рогіз. З нього я виготовляю стінки вуликів. Ще ж стебла цих рослин зшиваємо у мати, які влітку захищають бджіл від перегрівання. Таким чином на пасіці не використав жодної ділової дошки. Хіба стає у пригоді не дуже грубий кругляк, розрізаний циркуляркою на бруски та дощечки (стругати їх не потрібно). Довжина вулика - 140 см, висо ... Читати далі »

Переглядів: 2438 | Додав: Гоша | Дата: 12.05.2012 | Коментарі (0)

По-перше, не всі бджоли жаліються. Існують сотні видів бджіл, але не у всіх є жало. Більше інших нам знаком укус медової бджоли.



У задній частині тулуба бджоли знаходиться жало і інші органи, що оточує його. Жало – це дуже складний орган. З одного боку, це яйценосний апарат і його основна функція – відкладати яйця.

Останнє нагадує спис жало складається з трьох частин, які оточують центральний канал. З кінчиком жала пов'язані два наповнених отрутою мішечка. Є також дві дуже маленькі, чутливі, нагадують пальці висунуті частини. Вони повідомляють бджолі, що її тіло задньою частиною доторкнулося до предмета, який вона хоче вжалити.

Коли бджола жалить, хоботок жала висувається вперед і отрута з мішечків надходить в рану. Для деяких людей ця отрута виявляється дуже шкідливим.

Якщо бджола вс ... Читати далі »
Переглядів: 1150 | Додав: Гоша | Дата: 09.05.2012 | Коментарі (1)

                                                                                                                                          


                            Бджола – символ Великої Богині; першопочатку світу; безсмертя; чис ... Читати далі »

Переглядів: 1027 | Додав: Гоша | Дата: 09.05.2012 | Коментарі (0)

Методи підвищення продуктивності бджільництва. Залежно від місцевих умов. У нашій країні бджіл розводять у найрізноманітніших природних умовах. В одних районах пчеловодный сезон триває всього 3-4 місяця, а інший час коштують холоду, в інші - бджоли літають цілий рік і навіть у січні відвідують квітучі медоноси; є дохідні пасіки в суворій сибірській тайзі й у квітучих садах україни, у сухих безводних степах і у високогірних районах і т.д.


Залежно від природних умов тієї або іншої місцевості, сила й тривалість хабар різні, а також різні й строки нарощування бджіл. Тому не може бути якого-небудь єдиного методу підвищення продуктивності бджіл, придатного для всіх районів країни. Прийом, гарний в одних умовах, може виявитися непридатним в інші.

Для одержання високих медозборів кожний бджоляр повинен уважно вивчит ... Читати далі »
Переглядів: 757 | Додав: Гоша | Дата: 04.05.2012 | Коментарі (0)

Переглядів: 627 | Додав: Гоша | Дата: 27.04.2012 | Коментарі (0)

Делаем так. Подъезжаем к лесному массиву. Должна быть желательно пересечённая местность (почему об этом скажу позже). Входим в лес и смотрим на окружающий мир, как охотник я не шучу, именно как охотник. Желательно чтобы лес был смешанный и не загустевший с наличием опушек и полян, бугорков. В таком лесу легче подобрать правильное дерево. Я лично предпочитаю сосну и берёзу, на них легчи залезть, но всё, же часто приходиться использовать верёвку. С верёвкой менее страшен главный враг, грибники…. (язви их). Они без верёвки за пчёлами не полезут. Теперь далее необходима маскировка. В этом случае лучше берёза, а рядом кустарник это идеальное прикрытие от любопытных глаз. Ставим ловушку на высоте не ниже метра и не выше пяти метров, но если в горном массиве, то там может и быть выше пяти метров. Причина вся в том пчёлы не любят, что ... Читати далі »

Переглядів: 1893 | Додав: Гоша | Дата: 23.04.2012 | Коментарі (0)

Чтобы стать пчеловодом, надо хорошо знать жизнь пчел. Это первое и очень важное условие. Но, оказывается, одних общих знаний далеко недостаточно. Необходимо еще уметь работать на пасеке. Не случайно говорят: хороший пчеловод — это прежде всего хороший практик. Даже маленькая практика бывает полезнее общих теоретических рассуждений. Где же взять пчел? Пчел можно купить у пчеловодов-любителей или в пчеловодной конторе. Лучшее время для этого — лето, когда пчелы роятся и когда нетрудно получить новую молодую семью искусственно. Совсем неплохо приобрести пчел весной или осенью, но при условии, что они хорошие по качеству и имеют достаточно кормов, В нашей стране есть специальные питомники, где разводят ... Читати далі »

Переглядів: 17274 | Додав: Гоша | Дата: 21.04.2012 | Коментарі (1)

Як відомо, бджіл можна використовувати з різною метою. В залежності від цього визначається і напрям діяльності пасіки. Про види пасік за напрямами діяльності читайте далі.

Пасікою, зазвичай, прийнято називати невелике бджільницьке господарство, що має в своєму розпорядженні земельну ділянку з розміщеними на ній виробничими будівлями, яке займається розведенням бджолиних сімей з метою отримання меду та інших продуктів бджільництва, запилення посівів ентомофільних сільськогосподарських культур. У господарствах, які створили великі бджільницькі ферми, капітальні виробничі приміщення намагаються зводити не на кожній пасіці, а тільки на центральній садибі. Якщо на пасіці утримують по 100-150 бджолиних сімей, яких на період головного медозбору розміщують невеликими трупами в кількох місцях (точках), то розміри точків визначають, враховуючи продуктивність медоносної бази в місцях стоянки вуликів з бджолами і забезпеченості бджільництва кадрами.
Як відомо, бджіл можна використовув ... Читати далі »
Переглядів: 2374 | Додав: Гоша | Дата: 21.04.2012 | Коментарі (0)

                                                                 
                                                            Зосима і Саватій  
                                                       Покровителі бджільництва

Здавна бджола на Україні вважається священною комахою. Це створіння і справді не може не викликати в кого цікавість, в ког ... Читати далі »
Переглядів: 967 | Додав: Гоша | Дата: 20.04.2012 | Коментарі (1)

1 2 »